![12. Eskişehir Fotoğraf Haftası’ndayız](https://www.ecfod.org.tr/imgs/950x534x2/efsad11_1.png)
Bu yıl 21. yaşını kutlayan ve şehrin sanat ve kültür hayatına fotoğrafla katkıda bulunmayı amaç edinen Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (EFSAD) düzenlediği bir gelenek haline gelen Fotoğraf Haftalarının 12.’si başlıyor.
Birlikte çalışmalar yürüttüğü dernekleri fotoğraf gösterileri ve söyleşileri ile ağırlayacaklar. Konuk dernekler arasında; FIAP’ın dünyadaki 5 ofisinden biri olarak çalışan “Sille Sanat Sarayı”, faaliyetlerini yakından izlediğimiz “Samsun Fotoğraf Sanatı Derneği”, yaptığı ulusal ve uluslararası çalışmalar ile Türkiye’de önde gelen fotoğraf sanatı derneklerinden “Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği”, daha önce ortak çalışmalar yürüttüğü “Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği” ve “Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği” bulunuyor.
Fotoğraf haftasının vazgeçilmezi Fotomaraton fotoğraf yarışmasının bu yılki konusu “Eskişehir Denince” olarak belirlendi ve 25-30 Kasım tarihlerinde yapılacak olan yarışmada dereceye girenler FotoPro ve EFSAD tarafından verilecek hediyeleri kazanacaklar.
Fotomaraton sonunda katılan fotoğraflardan gösteri düzenlenecektir.