![30 Ağustos Zafer Bayramı Sergi Etkinliği (Kütahya-Afyon)](https://www.ecfod.org.tr/imgs/950x534x2/etkinlik2_1.jpg)
30 Ağustos Zafer bayramına özel
Kütahya Dumlupınar zafertepeçalköy şehitlikler ve anıtları
Afyon Şuhut ve Kocatepe fotoğraf çekimleri ile tanıtım ve Zafere giden yol kısa belgesel film çalışmaları devam ediyor.
Fotoğraf çekimlerimiz ve belgesel film çalışmalarımızın Afyon Şuhut 'ta gerçekleşen çekimlerinde Şuhut postası ve Habertürk ekibine çalışmalarımızı tanıtan röportaj gerçekleştirdik.
Evliya Çelebi Fotoğrafçılık Derneği Başkan Yardımcısı Zekeriyya Akbaş açıklamasında,
"Kütahya'dan geliyoruz, 3 derneğin üyeleri ile birlikte geldik. Kütahya Muharip Gaziler Derneği ve Evliya Çelebi Fotoğrafçılık Derneği ile birlikte geldik. Aynı zamanda çektiğimiz kısa filmin belgesel filminin canlandırmasını yapıyoruz. 30 Ağustos Afyon için Kütahya için Dumlupınar, Kocatepe, Şuhut buralarda çok önemli yerler. Canlandırma yapıyoruz ve aynı zamanda fotoğrafla ölümsüzleştiriyoruz. Tabii buraların tarihi 30 Ağustos diye geçiyor bizim için önemli olan 30 Ağustos" dedi.
Filmde Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandıran Uğur Er ise çalışmalara yoğun bir şekilde devam ettiklerini kaydederek, "Biz sadece yayınlayabiliyoruz gösterebiliyoruz. Kim bilir atalarımız vatan için canını feda etmiş askerlerimizi temsilen biz buradayız. Rabbim bizlere bir daha böyle zulümler savaşlar göstermesin bu kadar" dedi.
Zafere Giden Yol ekibinin kısa film çekim çalışmalarında hemşire rolünü oynayan Sinem Nur Suça ise filmde hemşire Kütahya'lı Zeynep'i oynadığını ve filmde rol aldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi.
Muharip gaziler derneği Başkanı Şaban Başoğul
Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Edebiyat ve Bilim Derneği başkanı Haşim Can
Dumlupınar Kaymakamlığına, Belediye başkanlığına, İl özel idare müdürlüğüne, çekim ekibine, kostüm ekibine ve maddi manevi yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.