![Kütahya'dan Dumlupınar'a Fotoğrafçılar Maratonu Başladı!](https://www.ecfod.org.tr/imgs/950x534x2/etkinlik_4_1.png)
Büyük Zaferin 100. Yılında Kütahya'dan Dumlupınar'a Fotoğrafçılar Maratonu Başladı!
Zaferin 100. Yılında Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılar Maratonu, Kütahya Belediye binasında düzenlenen sergi ile açıldı.
Açılışa Vali Yardımcısı Hasan ERKAL, Belediye Başkan Vekili Abdullah DAMCI, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU, AK Parti İl Başkanı Mustafa ÖNSAY, EÇFOD üyeleri ve şehir dışından gelen fotoğraf severler katıldı.
Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği (EÇFOD) tarafından organize edilen ve Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğünün paydaş olduğu Zaferin 100. Yılı Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılar Maratonu açılış töreni, Kütahya Belediye binası önünde gerçekleşti.
EÇFOD Dernek Başkanı Emel OĞUR yaptığı konuşmada maratonun kültürel bir etkinlik olduğunu ifade etti. Oğur, “Maratonu düzenlemekte ki amacımız, milli bilinci geliştirmek, Kütahya merkez, Altıntaş ve Dumlupınar ile ilgili kamuoyu oluşturmaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı, Mehmetçiğin elinden sancağın düşmediği, büyük zaferin kazanıldığı bu topraklarda binlerce şehidimizi minnetle anmak, fotoğrafın ve sosyal medyanın güçlü etkisini kullanarak manevi duyguları geliştirmek, Kütahya’nın tarihi kültürel ve sanatsal faaliyetlerini fotoğraflayarak büyük zaferin 100. yılı anısını yarınlarımıza taşımaktır” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Kütahya Belediyesi sergi alanında Okan YILMAZ’ın ‘Göynüm Kötahya’da Galdı’ ve Zafer YILDIZ’ın ‘Yabanda Yaşam İzleri’ adlı fotoğraf sergileri protokol mensupları tarafından açılarak gezildi.